fbpx

Atrakcje Term Krakowskich

SAUNA 5-CIU ZMYSŁÓW

Saunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, który angażuje wszystkie nasze zmysły. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało. Podaruj sobie niezapomniane chwile  w saunie „5-ciu Zmysłów” – to Twoje saunowe królestwo.

Termy Krakowskie Sodowa - Sauna Widowiskowa
Termy Krakowskie Sodowa - Sauna Fińska

SAUNA FIŃSKA

Regularne zażywanie, niezwykle popularnych kąpieli saunowych w Finlandii to jeden ze sposobów pokonania marazmu i depresyjnych stanów, droga do osiągnięcia pożądanego — stanu sisu, który według Finów jest najwyższym wtajemniczeniem, siłą woli, wiarą w siebie, hart ducha i chęć działania.. Wizyta w saunie pobudza przysadkę mózgową do produkcji endorfin — hormonów szczęścia, działa uspokajająco, łagodzi stany nerwowe, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Jej efektem jest przypływ optymizmu i woli życia.

HAMMAM TURECKI

Pomieszczenie łaźni tureckiej jest wyłożone marmurem, rozgrzane parą wodną. Celem rytuałów w Hammamie jest oczyszczenie ciała i duszy. Profesjonalni masażyści i masażystki, wykonają peeling całego naszego ciała za pomocą szorstkiej rękawicy, następny etap to masaż mydlaną pianą. Zabiegi w Hammamie uczynią naszą skórę gładką, miękką i nawilżoną.

Termy Krakowskie Sodowa - Łaźnia hammam
Termy Krakowskie Sodowa - Bio Sauna

BIO SAUNA

Dzięki niższej niż w większości saun temperaturze i nietypowej dla sauny suchej wilgotności biosauna stanowi doskonałe miejsce dla tych, których do saunowania zniechęcają wysokie temperatury. Biosauna jest pomieszczeniem, w którym zmysły pobudzone zostają przez starannie dobraną kompozycję olejków eterycznych i mieszanek ziołowych. Emulsje zapachowe odparowują wraz z wodą z parownika znajdującego się na piecu i aby było to możliwe w tej saunie wody nie polewa się bezpośrednio na kamienie. Biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Ponadto jest to sauna doskonała dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Działa regenerująco i odbudowująco na system immunologiczny, osłania i uzdrawia górne drogi oddechowe.
Temperatura: 55-65°C

GROTA HIMALAJSKA

Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy. Pobyt w grocie solnej pozwala polepszyć kondycję zdrowotną oraz działa wspomagając  przy leczeniu wielu chorób.

Wskazane są pobyty w grocie solnej po przebytych  chorobach dróg oddechowych, zapaleniach  migdałków, zatok, przeziębieniach i grypie. Grota solna wspomaga leczenie astmy, niewydolności krążenia, stanów pozawałowych, nadciśnienia, jak również alergii uczuleń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Wspomaga leczenie schorzeń dermatologicznych oraz wzmaga odporność na stres, nerwice i likwiduje oznaki przemęczenia.

Termy Krakowskie Sodowa - Grota Solna

SAUNA INFRARED

Szczególny rodzaj sauny oddziałującej na ciało promieniami podczerwonymi, które docierając nawet do 5 cm w głąb tkanek powodując wzmożone pocenie się. Taki głęboki masaż termiczny usuwa z organizmu toksyny, kwasy, metale ciężkie i tłuszcze, zwiększa spalanie kalorii. Promieniowanie podczerwone, zapewniające człowiekowi dobre samopoczucie i przywracające komfort fizyczny, od wielu lat wykorzystywane jest w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Naukowcy dowiedli, że korzystanie z promieni podczerwonych sprzyja w leczeniu różnych dolegliwości i jednostek chorobowych, a lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, zwichnięciach, chorobach stawów czy zaburzeń krążenia. Sauna łagodzi bóle pleców i stawów wywołane przemęczeniem, reumatyzmem czy chorobą zwyrodnieniową. Zmniejsza również nerwobóle oraz bóle towarzyszące oparzeniom. Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia, napięcia nerwowe, złe samopoczucie, apatię oraz działa antydepresyjnie. Korzystanie z sauny zwiększa także rozciągliwość tkanek kolagenowych. Sauna infrared, czyli tzw. sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieca lub generatora pary.
Temperatura: 45-55°C

ŁAŹNIA PAROWA

Sauna parowa wytwarza wilgoć powietrza nawet do 90% jednak temperatura  powietrza osiąga przedział 43 – 46°C. To idealne warunki do odpoczynku. Oddech jest głęboki, przyspieszony, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione a mięśnie szybciej się rozluźniają. Ta metoda odpoczynku stosowana jest od starożytności, aż do dziś.

Termy Krakowskie Sodowa - Łaźnia parowa
Termy Krakowskie Sodowa - Basen Kneippa

BASEN KNEIPPA

Ksiądz Kneipp miał rację: „Nie kupisz zdrowia w sklepie, ale zachowasz je poprzez sposób życia.” Jeśli chcesz ugasić ogień w ciele, zanurz się w lodowatym basenie KNEIPPA. Zwężenie naczyń krwionośnych, mięśni ruchu da Ci prawdziwą moc w żyłach. Twój układ krążenia ożywi się, a na ciele poczujesz przyjemne mrowienie.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne basen jest chwilowo niedostępny!

JACUZZI

Jacuzzi do max. 4 osób 
Temperatura: 38°C
Z uwagi na obostrzenia sanitarne jacuzzi jest chwilowo niedostępne!

Termy Krakowskie Sodowa -Jacuzzi

STREFA SCHŁADZANIA

LODOSPAD
Po pobycie w saunie nic nie działa tak dobrze, jak mrowiące orzeźwienie przy studni z lodem. Nacieranie się skruszonym lodem po wyjściu z gorącej sauny powoduje dobroczynne efekty zdrowotne, jak i upiększające ciało.

BOSMANKA
Silny strumień wody z wiadra prysznicowego o pojemności niemal 20l działa pobudzająco i orzeźwiająco, mobilizując do dalszej aktywności umysłowej lub fizycznej.

PRYSZNICE
Prysznic oczyszcza i orzeźwia. Ciepła woda zmywa toksyny. Zimna hartuje ciało oraz obniża temperaturę po pobycie w saunie.

ODPOCZYWALNIA I BAR

Po saunowaniu odpocznij na leżakach. Możesz tutaj popuścić wodzę wyobraźni, rozmyślać o ideach i wizjach i rozkoszować się dobrym samopoczuciem w Termach Krakowskich z dala od szumu informacji i miejskiego pośpiechu. W Termach Krakowskich  odzyskasz spokój i zaznasz uczucia harmonii.

GORĄCE LEŻAKI
Po saunowaniu odpocznij na gorących leżankach. Możesz tutaj popuścić wodzę wyobraźni, rozmyślać o ideach i wizjach i rozkoszować się dobrym samopoczuciem w Termach Krakowskich.

Termy Krakowskie Sodowa - wypoczywalnia

VIP ROOM

Rytuały i masaże

Strefa, w której można zaznać błogiej kąpieli, odprężającego masażu czy też innych form prawdziwego relaksu.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne VIP ROOM jest chwilowo niedostępny!

POZNAJ NASZE ZABIEGI SPA

Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę zabiegów, masaży, rytuałów, kąpieli pielęgnacyjnych, które przeprowadzone przez naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów zapewnią Państwu głęboki relaks, wyciszenie i poprawę kondycji organizmu.

(z uwagi na obostrzenia sanitarne zabiegi są  chwilowo niedostępne)

Harmonogram seansów saunowych

Poznaj nasze specjalne seanse prowadzone w saunach suchych

Godzina
Seanse
17:15

ROZGRZANIE PIECA

Moc seansu: *
Czas trwania:  8-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to delikatny seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka jest często stonowana i bardziej spokojna.

18:15

SEANS RELAKS

Moc seansu: **
Czas trwania: 8-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  o działaniu oczyszczającym oraz na drogi oddechowe
np. różnego rodzaju mięty, eukaliptusy, sosna zwyczajna itd. lub kompozycje dobrane przez saunamistrza w celu osiągnięcia odpowiedniego dobroczynnego działania na organizm uczestników.
Opis:  oczyszczająca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. 

19:15

SEANS CHILLOUT

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis:  ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku, ale nie tylko. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse.

20:15

LATAJĄCE RĘCZNIKI

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis:  gorąca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony często przez dwóch saunamistrzów na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse.
Po tej gorącej kąpieli poczujesz się jak nowo narodzony feniks.

21:15

ODDECH SMOKA

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  najgorętsza ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są duże ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch, czasem trzech saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. 

22:15

MENTOL na dobranoc

Moc seansu: *
Czas trwania: 9-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  mentol oraz ewentualnie dodatkowo inne oleje eteryczne specjalnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  inhalacyjna ceremonia zapachowa na dobranoc podczas której główną wyczuwalną substancją jest mentol, który ma działanie odświeżające, oczyszczające drogi oddechowe oraz zatoki. Temperatura podczas seansu jest zrównoważona. Po wyjściu z sauny możliwy odczuwalny chłód spowodowany właściwościami mentolu. Saunamistrz wykonuje od 3 do 5 polań pieca. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej jednego, czasem dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często stonowana i spokojna, czasem również podniosła.

 SPECJALNE SEANSE

Wydarzenia specjalne (Wtorki z Wenus, Czwartkowe Parowanie) nie odbywają się do odwołania.

Termy Krakowie Sodowa - wieczór z wenus

WTOREK Z WENUS

Rytuały saunowe wyłącznie dla kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak w zamierzchłych czasach kobiety radziły sobie bez kosmetyków i zabiegów upiększających? Sposobem na podkreślenie zimnego piękna Skandynawek oraz gorącej urody kobiet z Południa były właśnie seanse naparzania.
Jeśli poszukujesz eliksiru młodości, znajdziesz go w saunie, a nie na najwyższych drogeryjnych półkach.

W dedykowanym wszystkim Paniom specjalnym seansie saunowym koncentrujemy się przede wszystkim na regeneracji skóry. Zaczynamy od relaksu i odprężenia, które zwiększą podatność skóry na późniejsze zabiegi. Saunowe powietrze przez cały seans będzie nawilżać Twoją skórę.

Panie, które decydują się na wieczór „Wtorek z Wenus”, odczuwają wyraźną różnicę w miękkości i gładkości swojej skóry. Stałe bywalczynie rytuałów saunowych odnotowały długotrwałą poprawę jej kondycji i odżywienia.
Dotknij skóry przed i po zabiegu i poczuj różnicę. Podaruj skórze luksus pożytecznego odpoczynku.

Termy Krakowie Sodowa - Czwartkowe parowanie

CZWARTKOWE PAROWANIE

Rytuały saunowe wyłącznie dla par

Para i sauna to doskonałe połączenie. Podarujcie sobie niezapomniany, gorący wieczór. Niewielkie pomieszczenie sauny stanie się Waszym królestwem. Specjalny seans naparzania dla dwojga jest niezwykle kreatywną i romantyczną propozycją spędzenia wolnego czasu.

Przełamcie nudę, która często wkrada się do codziennego wypoczynku. Podczas Waszego wspólnego saunowego wieczoru odkryjecie zupełnie nowy wymiar intymności i zmysłowości. Sauna zarezerwowana będzie wyłącznie dla Was. Na kilkadziesiąt minut oderwiecie się od dystraktorów świata zewnętrznego i codziennych kłopotów. Będziecie mogli ustanowić swój własny rytuał saunowy i podgrzać temperaturę według własnych potrzeb.

A może sprawisz swojemu partnerowi prezent-niespodziankę w formie saunowego seansu tylko dla dwojga?

Czwartkowe Parowanie to znakomita forma relaksacji po kończącym się tygodniu. Wspólne saunowanie doda Wam energii na nadchodzący weekend. Zregenerujcie się i nabierzcie sił – z pewnością wystarczy ich kontynuację romantycznego wieczoru.

Podczas seansów używamy jednych z najlepszych na świecie, 100% naturalnych olejków eterycznych Belgijskiej Firmy
Loyly Master oraz Polskiej Firmy Bassau

KONTAKT

668 382 400

apartamentyzakrzowek@gmail.com

Sodowa 7, Kraków

pon-pt 16:00–23:00
sb-nd 14:00-23:00

pl_PLPL
Przewiń do góry