fbpx

Atrakcje Term Krakowskich

SAUNA 5-CIU ZMYSŁÓW

Saunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, który angażuje wszystkie nasze zmysły. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało. Podaruj sobie niezapomniane chwile  w saunie „5-ciu Zmysłów” – to Twoje saunowe królestwo.

Termy Krakowskie Sodowa - Sauna Widowiskowa
Termy Krakowskie Sodowa - Sauna Fińska

SAUNA FIŃSKA

Regularne zażywanie, niezwykle popularnych kąpieli saunowych w Finlandii to jeden ze sposobów pokonania marazmu i depresyjnych stanów, droga do osiągnięcia pożądanego — stanu sisu, który według Finów jest najwyższym wtajemniczeniem, siłą woli, wiarą w siebie, hart ducha i chęć działania.. Wizyta w saunie pobudza przysadkę mózgową do produkcji endorfin — hormonów szczęścia, działa uspokajająco, łagodzi stany nerwowe, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Jej efektem jest przypływ optymizmu i woli życia.

HAMMAM TURECKI

Pomieszczenie łaźni tureckiej jest wyłożone marmurem, rozgrzane parą wodną. Celem rytuałów w Hammamie jest oczyszczenie ciała i duszy. Profesjonalni masażyści i masażystki, wykonają peeling całego naszego ciała za pomocą szorstkiej rękawicy, następny etap to masaż mydlaną pianą. Zabiegi w Hammamie uczynią naszą skórę gładką, miękką i nawilżoną.

Termy Krakowskie Sodowa - Łaźnia hammam
Termy Krakowskie Sodowa - Bio Sauna

BIO SAUNA

Dzięki niższej niż w większości saun temperaturze i nietypowej dla sauny suchej wilgotności biosauna stanowi doskonałe miejsce dla tych, których do saunowania zniechęcają wysokie temperatury. Biosauna jest pomieszczeniem, w którym zmysły pobudzone zostają przez starannie dobraną kompozycję olejków eterycznych i mieszanek ziołowych. Emulsje zapachowe odparowują wraz z wodą z parownika znajdującego się na piecu i aby było to możliwe w tej saunie wody nie polewa się bezpośrednio na kamienie. Biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Ponadto jest to sauna doskonała dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Działa regenerująco i odbudowująco na system immunologiczny, osłania i uzdrawia górne drogi oddechowe.
Temperatura: 55-65°C

GROTA HIMALAJSKA

Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy. Pobyt w grocie solnej pozwala polepszyć kondycję zdrowotną oraz działa wspomagając  przy leczeniu wielu chorób.

Wskazane są pobyty w grocie solnej po przebytych  chorobach dróg oddechowych, zapaleniach  migdałków, zatok, przeziębieniach i grypie. Grota solna wspomaga leczenie astmy, niewydolności krążenia, stanów pozawałowych, nadciśnienia, jak również alergii uczuleń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Wspomaga leczenie schorzeń dermatologicznych oraz wzmaga odporność na stres, nerwice i likwiduje oznaki przemęczenia.

Termy Krakowskie Sodowa - Grota Solna

SAUNA INFRARED

Szczególny rodzaj sauny oddziałującej na ciało promieniami podczerwonymi, które docierając nawet do 5 cm w głąb tkanek powodując wzmożone pocenie się. Taki głęboki masaż termiczny usuwa z organizmu toksyny, kwasy, metale ciężkie i tłuszcze, zwiększa spalanie kalorii. Promieniowanie podczerwone, zapewniające człowiekowi dobre samopoczucie i przywracające komfort fizyczny, od wielu lat wykorzystywane jest w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Naukowcy dowiedli, że korzystanie z promieni podczerwonych sprzyja w leczeniu różnych dolegliwości i jednostek chorobowych, a lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, zwichnięciach, chorobach stawów czy zaburzeń krążenia. Sauna łagodzi bóle pleców i stawów wywołane przemęczeniem, reumatyzmem czy chorobą zwyrodnieniową. Zmniejsza również nerwobóle oraz bóle towarzyszące oparzeniom. Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia, napięcia nerwowe, złe samopoczucie, apatię oraz działa antydepresyjnie. Korzystanie z sauny zwiększa także rozciągliwość tkanek kolagenowych. Sauna infrared, czyli tzw. sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieca lub generatora pary.
Temperatura: 45-55°C

ŁAŹNIA PAROWA

Sauna parowa wytwarza wilgoć powietrza nawet do 90% jednak temperatura  powietrza osiąga przedział 43 – 46°C. To idealne warunki do odpoczynku. Oddech jest głęboki i przyspieszony, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione, a mięśnie szybciej się rozluźniają. Ta metoda odpoczynku stosowana jest od starożytności aż do dziś.

Termy Krakowskie Sodowa - Łaźnia parowa
Termy Krakowskie Sodowa - Basen Kneippa

BASEN KNEIPPA

Ksiądz Kneipp miał rację: „Nie kupisz zdrowia w sklepie, ale zachowasz je poprzez sposób życia.” Jeśli chcesz ugasić ogień w ciele, zanurz się w lodowatym basenie KNEIPPA. Zwężenie naczyń krwionośnych, mięśni ruchu da Ci prawdziwą moc w żyłach. Twój układ krążenia ożywi się, a na ciele poczujesz przyjemne mrowienie.

STREFA SCHŁADZANIA

BOSMANKA

Silny strumień wody z wiadra prysznicowego o pojemności niemal 20l działa pobudzająco i orzeźwiająco, mobilizując do dalszej aktywności umysłowej lub fizycznej.

PRYSZNICE
Prysznic oczyszcza i orzeźwia. Ciepła woda zmywa toksyny. Zimna hartuje ciało oraz obniża temperaturę po pobycie w saunie.

Termy Krakowskie Sodowa - wypoczywalnia

ODPOCZYWALNIA I BAR

Po saunowaniu odpocznij na leżakach. Możesz tutaj popuścić wodzę wyobraźni, rozmyślać o ideach i wizjach i rozkoszować się dobrym samopoczuciem z dala od szumu informacji i miejskiego pośpiechu. W Termach Krakowskich  odzyskasz spokój i zaznasz uczucia harmonii.

VIP ROOM

Strefa, w której można w pojedynkę lub parze zaznać odprężającego masażu relaksacyjnego lub sportowego wykonywanego przez doświadczonych masażystów.

POZNAJ NASZE ZABIEGI SPA

Przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę zabiegów, masaży, rytuałów, kąpieli pielęgnacyjnych, które przeprowadzone przez naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów zapewnią Państwu głęboki relaks, wyciszenie i poprawę kondycji organizmu.

Harmonogram seansów saunowych

Poznaj nasze specjalne seanse prowadzone w saunach suchych

Godzina
Seanse
17:15

ROZGRZANIE PIECA

Moc seansu: *
Czas trwania: 8-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne: dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to delikatny seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka jest często stonowana i bardziej spokojna.

18:15

SEANS RELAKS

Moc seansu: **
Czas trwania: 8-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  o działaniu oczyszczającym oraz na drogi oddechowe
np. różnego rodzaju mięty, eukaliptusy, sosna zwyczajna itd. lub kompozycje dobrane przez saunamistrza w celu osiągnięcia odpowiedniego dobroczynnego działania na organizm uczestników.
Opis:  oczyszczająca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. 

19:15

SEANS CHILLOUT

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis:  ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku, ale nie tylko. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu to spokojne i klimatyczne dźwięki.

20:15

LATAJĄCE RĘCZNIKI

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha
Użyte oleje eteryczne:  sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis:  gorąca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony często przez dwóch saunamistrzów na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse.
Po tej gorącej kąpieli poczujesz się jak nowo narodzony feniks.

21:15

ODDECH SMOKA

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  najgorętsza ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są duże ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch, czasem trzech saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. 

22:15

MENTOL na dobranoc

Moc seansu: *
Czas trwania: 9-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  mentol oraz ewentualnie dodatkowo inne oleje eteryczne specjalnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  inhalacyjna ceremonia zapachowa na dobranoc podczas której główną wyczuwalną substancją jest mentol, który ma działanie odświeżające, oczyszczające drogi oddechowe oraz zatoki. Temperatura podczas seansu jest zrównoważona. Po wyjściu z sauny możliwy odczuwalny chłód spowodowany właściwościami mentolu. Saunamistrz wykonuje od 3 do 5 polań pieca. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej jednego, czasem dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często stonowana i spokojna, a czasem niezwykle podniosła.

 SPECJALNE SEANSE

Termy Krakowie Sodowa - wieczór z wenus

WTOREK Z WENUS

Rytuały saunowe wyłącznie dla kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak w zamierzchłych czasach kobiety radziły sobie bez kosmetyków i zabiegów upiększających? Sposobem na podkreślenie zimnego piękna Skandynawek oraz gorącej urody kobiet z południa były właśnie seanse naparzania.
Jeśli poszukujesz eliksiru młodości, znajdziesz go w saunie, a nie na najwyższych drogeryjnych półkach.

W dedykowanym wszystkim Paniom specjalnym seansie saunowym koncentrujemy się przede wszystkim na regeneracji skóry. Zaczynamy od relaksu i odprężenia, które zwiększą podatność skóry na późniejsze zabiegi. Saunowe powietrze przez cały seans będzie nawilżać Twoją skórę.

Panie, które decydują się na wieczór „Wtorek z Wenus”, odczuwają wyraźną różnicę w miękkości i gładkości swojej skóry. Stałe bywalczynie rytuałów saunowych odnotowały długotrwałą poprawę jej kondycji i odżywienia.
Dotknij skóry przed i po zabiegu i poczuj różnicę. Podaruj skórze luksus pożytecznego odpoczynku.

W DRUGA I CZWARTA ŚRODA MIESIĄCA Z WITKAMI I CZWARTKI Z DYMAMI

Seanse, podczas których proces oczyszczania skóry wspomagany jest przez delikatne uderzanie ciała brzozowymi witkami. Na seanse z witkami zapraszamy co drugą środę, natomiast co tydzień czekają na Państwa seanse dymne z kadzidłami – korami drzew, żywicami, kwiatami. Mistrz ceremonii zabierze Was w niezapomnianą podróż!

Podczas seansów używamy jednych z najlepszych na świecie, 100% naturalnych olejków eterycznych Belgijskiej Firmy Loyly Master oraz polskiej Firmy Bassau

KONTAKT

668 382 400

apartamentyzakrzowek@gmail.com

Sodowa 7, Kraków

16:00 - 23:00

pl_PLPL
Przewiń do góry