fbpx
nieczynne-

Z przykrością zawiadamiamy, że Termy Krakowskie w lokalizacji Bronowice zakończyły swoją działalność.
W zamian mamy dla Was dobre wiadomości, bądźcie cierpliwi, szczegóły już wkrótce!

SAUNA WIDOWISKOWA

Sucha sauna oddziałująca na wszystkie zmysły. W trakcie seansów saunowych, które się w niej odbywają, sauna mistrz polewa kamienie wodą zmieszaną z ekstraktami zapachowymi. Przez wymachy ręcznika lub wachlarza rozprowadzane jest ciepło oraz wilgoć co wzmaga efektywność seansu. Kilkunastominutowy pobyt w saunie jest formą odnowy biologicznej, która ma zbawienny wpływ na nasze ciało i ducha. Bodźce cieplne oddziałujące na skórę wpływają na odprężenie fizyczne, a wrażenia estetyczne, kompozycje zapachowe i muzyka zwiększają poczucie relaksu. Taka kuracja znakomicie wpływa na organizm, redukując uczucie zmęczenia, nerwowość oraz niepokój. W trakcie pobytu w saunie ciało oczyszcza się ze szkodliwych produktów przemiany materii oraz toksyn. Temperatura skóry wzrasta do 40 stopni Celsjusza, co skutkuje rozszerzeniem naczynek krwionośnych, poprawą ukrwienia, ujędrnieniem skóry oraz zmniejszeniem bólów mięśniowych i stawowych. Częstotliwość oddechów wzrasta, co znacząco poprawia wentylację płuc.
Temperatura: 85-95°C

Termy Krakowskie Bronowice - Sauna Widowiskowa
Termy Krakowskie Bronowice - Łaźnia hammam

HAMMAM TURECKI

Łaźnia turecka, w której panują idealne warunki, zwłaszcza dla osób, które chciałyby uniknąć skrajnych obciążeń lub poszukują głębokiego odprężenia. Intensywne ciepło emitowane przez podgrzewany, granitowy stół wnika do najgłębszych partii ciała, poprawiając w szczególny sposób ukrwienie organizmu. Istotnym elementem seansu w tej saunie jest schładzanie ciała zimnymi prysznicami, aby zapobiec jego przegrzaniu. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują oraz powodują jej nawilżenie. Ciepło łagodzi również sztywność mięśni, obrzęki oraz napięcia stawów spowodowane ćwiczeniami fizycznymi. Ponadto pobyt w łaźni jest skuteczną metodą oczyszczania i detoksykacji organizmu, a także stymulacji układu odpornościowego. Poprawa krążenia wpływa również na poprawę metabolizmu. W pomieszczeniu tym można również wykonać peeling całego ciała oraz skorzystać z tradycyjnego tureckiego oczyszczającego rytuału glinkami mineralnymi i pianą z mydła z oliwy z oliwek.
Temperatura: 40-45°C

BIO SAUNA

Dzięki niższej niż w większości saun temperaturze i nietypowej dla sauny suchej wilgotności biosauna stanowi doskonałe miejsce dla tych, których do saunowania zniechęcają wysokie temperatury. Biosauna jest pomieszczeniem, w którym zmysły pobudzone zostają przez starannie dobraną kompozycję olejków eterycznych i mieszanek ziołowych. Emulsje zapachowe odparowują wraz z wodą z parownika znajdującego się na piecu i aby było to możliwe w tej saunie wody nie polewa się bezpośrednio na kamienie. Biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Ponadto jest to sauna doskonała dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Działa regenerująco i odbudowująco na system immunologiczny, osłania i uzdrawia górne drogi oddechowe.
Temperatura: 55-65°C

Termy Krakowskie Bronowice - Bio sauna
Termy Krakowskie Bronowice - Grota Solna i Infrared

GROTA SOLNA + INFRARED

Grota solna z sauną infrared w środku – pomieszczenie, w którym można inhalować się w otoczeniu aerozolu solnego. Panuję w niej temperatura pokojowa jest, więc alternatywą dla osób, które nie chcą, bądź nie mogą korzystać z sauny. W ściankach sauny wbudowane są  jednak emitery promieniowania podczerwonego, których włączniki znajdują się po dwóch stronach pomieszczenia. To one uruchamiają saunę na podczerwień.
Infraterapia ma działanie :
– rozgrzewające na układ mięśniowy, trzewny,
– stymulujące przemianę materii i poprawiające metabolizm,
– oczyszczające organizm z toksyn i cellulitu,
– antydepresyjne,
– zmniejsza objawy zmęczenia oraz złego samopoczucia.

Pobyt w tej saunie powinien zawierać się w przedziale od 15 do 30 minut. Sauna infrared i gorta solna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

SAUNA JAPOŃSKA GANBANYOKU

inaczej Ganbanyoku (jap.), czyli „skalna kąpiel” mająca działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie. Rozgrzane płyty wulkaniczne (36-42 st.C.) emitują ciepło wnikając głęboko w tkanki powodując rozluźnienie ciała i umysłu. Podczas sesji w saunie japońskiej dochodzi do przyspieszenia metabolizmu oraz detoksykacji organizmu na wielu poziomach bez przyspieszenie rytmu serca. Ponad to seans Ganbanyoku ma działanie antydepresyjne, redukuje negatywne emocję i niweluje skutki stresu.

Pobyt w tej saunie powinien zawierać się w przedziale od 15 do 30 minut.Sauna skalna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

Termy Krakowskie Bronowice - Sauna Japońska
Termy Krakowskie Bronowice - Sauna ognista

SAUNA OGNISTA

To również sauna sucha. Różni się ona jednak od sauny widowiskowej temperaturą, która sięga nawet do 120 stopni C. Zdecydowanie opcja dla osób uwielbiających ekstremalne warunki.Wskazania i przeciwwskazania do tej sauny są identyczne jak w przypadku sauny widowiskowej. Od piątku do niedzieli, raz dziennie, o godzinie 21:45 przeprowadzana jest w tej saunie ceremonia saunowa. Seans taki jest dużym wyzwaniem dla organizmu stąd zalecane jest zaopatrzenie się w specjalną czapkę (np. z filcu) do saunowania. Trwa on do kilku minut.

Temperatura: 90-105°C

WYPOCZYWALNIA

Pokój wypełniony żywą zielenią, która ma działanie antydepresyjne. Jest to część strefy, w której można zrelaksować się i odpocząć po wcześniejszej wizycie w saunie. Dodatkowo relaks dostarcza dobrana, spokojna muzyka wprowadzająca klientów w błogi spokój i wyciszenie. Codziennie po seansie o godz. 20:15 czeka na Państwa drobny poczęstunek serwowany przez naszych pracowników.

Termy Krakowskie Bronowice - Wypoczywalnia
Termy Krakowskie Bronowice - Basen

BASEN

Zewnętrzy basen otoczony przestrzenią do wypoczywania z leżakami oraz zielenią.
Basen ma podgrzewaną wodę o temp. między 28, a 31 st.C., jest wyposażony w hydromasaż oraz bicze wodne (włączane przyciskiem), a jego wymiary to 5 x 10 m.
Jest to świetne miejsce na łagodne schłodzenie się po pobycie w saunie, ale też na poradzenie sobie z gorącem w upalny letni dzień. 

Na basenie panuje strefa tekstylna w godzinach 16 – 19,
od 19 do 23 basen jest strefą beztekstylną.

Temperatura: 28°C

STREFA SCHŁADZANIA

LODOSPAD
Po pobycie w saunie nic nie działa tak dobrze, jak mrowiące orzeźwienie przy studni z lodem. Nacieranie się skruszonym lodem po wyjściu z gorącej sauny powoduje dobroczynne efekty zdrowotne, jak i upiększające ciało.

BOSMANKA
Silny strumień wody z wiadra prysznicowego o pojemności niemal 20l działa pobudzająco i orzeźwiająco, mobilizując do dalszej aktywności umysłowej lub fizycznej.
BECZKA Z WODĄ
Kąpiel w drewnianej bali służy do schłodzania ciała po wyjściu z sauny lub łaźni parowej, jak również do zwykłej kąpieli. Przed wejściem do beczki konieczne jest opłukanie ciała pod prysznicem.
PRYSZNICE
Prysznic oczyszcza i orzeźwia. Ciepła woda zmywa toksyny. Zimna hartuje ciało oraz obniża temperaturę po pobycie w saunie.

Termy Krakowskie Bronowice - Strefa schładzania
Termy Krakowskie Bronowice - Gabinet masażu

GABINET MASAŻU

Dwuosobowy gabinet w którym odbywają się zabiegi na ciało.

JACUZZI

Jacuzzi do max. 4 osób 

Temperatura: 38°C

Termy Krakowskie Bronowice - jacuzzi

POZNAJ NASZE ZABIEGI SPA

Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę zabiegów, masaży, rytuałów, kąpieli pielęgnacyjnych, które przeprowadzone przez naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów zapewnią Państwu głęboki relaks, wyciszenie i poprawę kondycji organizmu.

Harmonogram seansów saunowych

Poznaj nasze specjalne seanse prowadzone w saunach suchych oraz parowych 

Godzina
Seanse
18:15

DOTYK CIEPŁA

Moc seansu: *
Czas trwania:  8-10 minut.
Miejsce seansu:  Sauna Widowiskowa – sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne: dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to delikatny seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka jest często stonowana i bardziej spokojna.

19:15

RELAKS W EDENIE

Moc seansu:  **
Czas trwania:  8-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna Widowiskowa – sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  o działaniu oczyszczającym oraz na drogi oddechowe
np. różnego rodzaju mięty, eukaliptusy, sosna zwyczajna itd. lub kompozycje dobrane przez saunamistrza w celu osiągnięcia odpowiedniego dobroczynnego działania na organizm uczestników.
Opis:  oczyszczająca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” – we wtorek, oraz seans dymny w środę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.

20:15

RAJSKI OGRÓD

Moc seansu: ***
Czas trwania:  10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Widowiskowa – sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis:  ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku, ale nie tylko. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” – we wtorek, „Filmowe Czwartki” – w czwartek, „Alchemia zapachów”- w piątek oraz „Sauna dookoła świata” w niedzielę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.

21:15

OGNISTY PODMUCH

Moc seansu: ****
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Widowiskowa – sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  najgorętsza ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są duże ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch, czasem trzech saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” – we wtorek, „Witki” – w pierwszą i trzecią środę miesiąca (sauna Arena) „Filmowe Czwartki” – w czwartek, „Alchemia zapachów”- w piątek oraz „Sauna dookoła świata” w niedzielę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.

21:45

EKSTREMALNIE GORĄCY SEANS W SANIE OGNISTEJ

Seans odbywa się tylko w piątki, soboty i niedziele

Moc seansu: *****
Czas trwania: 7-10 minut.
Miejsce seansu: Sauna Ognista
Użyte oleje eteryczne:   dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  Bardzo gorący seans saunowy z temperaturą pieca koło 105 stopni oraz bardzo wysoką wilgotnością

22:15

MENTOL NA DOBRANOC

Moc seansu:  **
Czas trwania: 9-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Widowiskowa – sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne:  mentol oraz ewentualnie dodatkowo inne oleje eteryczne specjalnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis:  inhalacyjna ceremonia zapachowa na dobranoc podczas której główną wyczuwalną substancją jest mentol, który ma działanie odświeżające, oczyszczające drogi oddechowe oraz zatoki. Temperatura podczas seansu jest zrównoważona. Po wyjściu z sauny możliwy odczuwalny chłód spowodowany właściwościami mentolu. Saunamistrz wykonuje od 3 do 5 polań pieca. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej jednego, czasem dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często stonowana i spokojna, czasem również podniosła.

 SPECJALNE SEANSE

WIECZÓR KOBIET

Cykliczny event, odbywający się raz w miesiącu w pierwszy lub drugi poniedziałek miesiąca. Tego wieczoru wstęp na wybrane seanse oraz ceremonie mają tylko Panie. Dodatkowe atrakcje przygotowywane są z myślą o płci pięknej, o jej relaksie i odprężeniu. Podczas Wieczoru kobiet przygotowywany jest również poczęstunek w postaci mrożonych owoców oraz wody. Szczegółowe informację zawsze umieszczane są na naszym fanpag-u – termykrakowskieBronowice.

CHILLOUTOWE  PONIEDZIAŁKI

Po energetycznym weekendzie zapraszamy na chilloutowe poniedziałki. Seanse prowadzone są do rytmu muzyki spokojnej, relaksacyjnej. Po seansie o 20:15 zawsze zapraszamy na drobny poczęstunek.

HOT & FUN

Co czwartek pragniemy przybliżyć konkretnego wokalistę lub tematycznie rodzaj muzyki. W saunie wyświetlane są filmiki o danym artyście lub teledyski, a sam seans saunowy prowadzony jest przez saunamistrza do rytmu tej właśnie muzyki.

SOBOTNIE DISCOVER

Podczas ceremonii w saunie o godzinie 20:15 i 21:15 prezentowane są na rzutniku ciekawostki ze świata natury, nauki lub sportu.

Podczas seansów używamy jednych z najlepszych na świecie, 100% naturalnych olejków eterycznych Belgijskiej Firmy
Loyly Master oraz Polskiej Firmy Bassau

pl_PLPL
Przewiń do góry