Rytuały saunowe FORUM

Odprężasz się. Ogarnia Cię przyjemne ciepło. Powoli się relaksujesz. Naprawdę odpoczywasz. Saunujesz.

Saunowanie to odwieczny sposób na regenerację sił i pożyteczny odpoczynek. Rytuały saunowe kształtowały się na przestrzeni wieków, a co kraj, to obyczaj zażywania naparzań. Chcesz doznać nutki dekadencji rzymskiej termy? Poczuć gorącą parę w samym środku skandynawskiej nocy? Pielęgnować ciało niczym królowa Kleopatra? Niewielkie pomieszczenie sauny to nieograniczone możliwości relaksu.

Czy wiesz, kim jest Mistrz Saunowy? To osoba, dzięki której osiągniesz szczyt błogiego relaksu. Mistrz Saunowy będzie Twoim przewodnikiem po rytuale saunowym. W zależności od wybranej przez Ciebie metody saunowania poprowadzi wyjątkowy seans naparzania: dobierze odpowiednią temperaturę, uzyska pożądaną wilgotność powietrza, a w najwłaściwszym momencie poleje wodą rozżarzone kamienie. Saunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, którego doświadczysz wszystkimi zmysłami. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało… Oto moc wrażeń, której nie zagwarantuje żadna inna forma relaksu.

CODZIENNE SEANSE

17:15SEANS AUTOMATYCZNY

Moc seansu: *
Czas trwania: około 10 minut.
Miejsce seansu: najczęściej sauna Arena - sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne: dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: seans podczas którego saunamistrz co najmniej dwa razy polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz nie bierze czynnego udziału w saunie oraz nie rozprowadza gorącego powietrza. Załączone są wentylatory w tym celu.
18:15PRZYSTANEK FORUM

Moc seansu: *
Czas trwania: 8-10 minut.
Miejsce seansu: najczęściej sauna Arena.
Użyte oleje eteryczne: dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to delikatny seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka jest często stonowana i bardziej spokojna.
18:45PEELING TK

Miejsce seansu: łaźnia turecka Hammam.
Rodzaj peelingu: własnej produkcji peeling najczęściej cukrowy, ale również solny lub solno cukrowy z dodatkiem olejów (z pestek winogron, ryżowego lub kokosowego) oraz różnego rodzaju ziół, przypraw, olejów eterycznych, soków w celu uzyskania peelingów o różnorodnych.
kompozycjach zapachowych oraz o różnych właściwościach dobroczynnych na skórę jak i na cały organizm.
Opis: Peeling w łaźni parowej, rozdawany przez saunamistrza każdemu z osobna. Każdy nasz gość wykonuje indywidualnie peeling w celu złuszczenia zrogowaciałego naskórka oraz dodatkowego nawilżenia i odżywienia skóry omijając okolice twarzy oraz miejsc intymnych.
19:15ANTYSMOG

Moc seansu: **
Czas trwania: 8-10 minut.
Miejsce seansu: najczęściej sauna Arena
Użyte oleje eteryczne: o działaniu oczyszczającym oraz na drogi oddechowe
np. różnego rodzaju mięty, eukaliptusy, sosna zwyczajna itd. lub kompozycje dobrane przez saunamistrza w celu osiągnięcia odpowiedniego dobroczynnego działania na organizm uczestników.
Opis: oczyszczająca ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 2 do 4 polań pieca. Z reguły jest to seans prowadzony przez jednego saunamistrza. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” - we wtorek, oraz seans dymny w środę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.
20:15LATO W FORUM

Moc seansu: ***
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Panorama - sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne: sezonowe, związane z daną porą roku, lub inne kompozycje zapachowe specjalnie dobrane do stworzenia swoistej atmosfery.
Opis: ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi związanymi z daną porą roku, ale nie tylko. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są większe ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” - we wtorek, „Filmowe Czwartki” - w czwartek, „Alchemia zapachów”- w piątek oraz „Sauna dookoła świata” w niedzielę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.
20:45PEELING KRÓLEWSKI

Miejsce seansu: łaźnia turecka Hammam.
Rodzaj peelingu: własnej produkcji peeling najczęściej cukrowy, ale również solny lub solno-cukrowy z dodatkiem olejów (z pestek winogron, ryżowego lub kokosowego) oraz różnego rodzaju ziół, przypraw, olejów eterycznych, soków w celu uzyskania peelingów o różnorodnych kompozycjach zapachowych oraz o różnych właściwościach obroczynnych na skórę jak i na cały organizm.
Opis: peeling w łaźni parowej, rozdawany przez saunamistrza każdemu z osobna. Każdy nasz gość wykonuje indywidualnie peeling w celu złuszczenia zrogowaciałego naskórka oraz dodatkowego nawilżenia i odżywienia skóry omijając okolice twarzy oraz miejsc intymnych.
21:15ODDECH SMOKA

Moc seansu: ****
Czas trwania: 10-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Panorama - sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne: dowolnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: najgorętsza ceremonia zapachowa podczas której saunamistrz polewa piec wodą oraz na gorących kamieniach umieszcza kule lodową z olejami eterycznymi. Saunamistrz wykonuje od 4 do 6 polań pieca. Podczas seansu użyte są duże ilości wody lub lodu w celu znacznego zwiększenia odczuwalnej temperatury w saunie. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej dwóch, czasem trzech saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często głośniejsza i bardziej rozrywkowa, ale bywają również spokojne i klimatyczne seanse. Podczas tego rytuału przeprowadzane są seanse z cyklu „Muzyczne Wtorki” - we wtorek, „Witki” - w pierwszą i trzecią środę miesiąca (sauna Arena) „Filmowe Czwartki” - w czwartek, „Alchemia zapachów”- w piątek oraz „Sauna dookoła świata” w niedzielę oraz inne seanse według stałego harmonogramu.
22:15MENTOL NA DOBRANOC

Moc seansu: **
Czas trwania: 9-15 minut.
Miejsce seansu: Sauna Panorama lub Arena - sauna sucha.
Użyte oleje eteryczne: mentol oraz ewentualnie dodatkowo inne oleje eteryczne specjalnie dobrane przez saunamistrza w celu uzyskania różnorodnych kompozycji zapachowych.
Opis: inhalacyjna ceremonia zapachowa na dobranoc podczas której główną wyczuwalną substancją jest mentol, który ma działanie odświeżające, oczyszczające drogi oddechowe oraz zatoki. Temperatura podczas seansu jest zrównoważona. Po wyjściu z sauny możliwy odczuwalny chłód spowodowany właściwościami mentolu. Saunamistrz wykonuje od 3 do 5 polań pieca. Jest to rytuał prowadzony przez najczęściej jednego, czasem dwóch saunamistrzów jednocześnie lub na przemian. Do rozprowadzania gorącego powietrza w saunie wykorzystywane są ręczniki, wachlarze lub liście. Muzyka podczas tego seansu jest często stonowana i spokojna, czasem również podniosła.

MUZYCZNY WTOREK

W każdy wtorek podczas seansów o godzinie 19.15, 20.15 oraz 21.15 usłysza Państwo swoje ulubione piosenki – co tydzień muzyka innego wykonawcy.

ŚRODA Z WITKAMI I DYMAMI

Seanse, podczas których proces oczyszczania skóry wspomagany jest przez delikatne uderzanie ciałabrzozowymi witkami. Na seanse z witkami zapraszamy co drugą środę, natomiast co tydzień czekają na Państwa seanse dymne z paloną korą drzewa.

CZWARTKI FILMOWE

Co tydzień zapraszamy Państwa na seanse wzbogacone o muzykę oraz fragmenty filmów.
Seanse multimedialne o godzinie 20.15 oraz 21.15.

SAUNA DOOKOŁA ŚWIATA

To seanse, podczas których wyświetlane są filmy przedstawiające krajobraz i kulturę wubranego przez nas kraju. Co niedzielę zapraszamy Państwa w inne miejsce z mapy świata. Seanse multimedialne odbywają się o godzinie 20.15 oraz 21.15.

MĘSKIE GRZANIE

W każdy drugi poniedziałek miesiąca organizujemy wieczór dla Panów, podczas którego na seansach o 19.15, 20.15 i 21.15 panuje wyższa temperatura. Podczas saunowania zapraszamy na poczęstunek, shoty i piwo w promocyjnej cenie. Tego wieczoru Panie również są mile widziane 🙂

LADIES’ NIGHT

To ostatni piątek każdego miesiąca, kiedy od godziny 21 na saunowanie zapraszamy tylko Panie, na które czekają atrakcje takie jak: seans leżący z masażem oliwką i lodem, maseczki na twarz i włosy oraz słodki poczęstunek.

Wszystkie szczegóły oraz aktualności znajdą Państwo na naszym fanpage’u na Facebooku – zapraszamy do polubienia Termy Krakowskie FORUM.