BEZBOLESNA REGENERACJA

fizjoterapia metodą TECAR w Termach Krakowskich Bronowice

O metodzie

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii początkowo stosowana w leczeniu wysokiej klasy sportowców.  Obecnie metoda ta dostępna jest dla szerszego grona osób cierpiących na zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu.

Działanie terapii Tecar oparte jest na fali radiowej wysokiej częstotliwości, która swoje zastosowanie do tej pory znajdowała w odbiornikach radiowych. Obecnie jednak, uzyskano możliwość wykorzystania jej w rehabilitacji, kosmetologii i medycynie. Fala radiowa użyta w terapii Tecar działa na zasadzie przepływu prądu poprzez wywołanie efektu oporu. Ma to wpływ na tkanki, bowiem zostają one głęboko przegrzane, a co za tym idzie następuje stymulacja w ich wnętrzu. Zwiększa to ich regenerację i naturalną kondycję. Co więcej, ma to również pozytywny wpływa na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń, co z kolei zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji.

Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry. Efekty terapii, czyli zmniejszenie bólu i opuchlizny, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dlatego też ta metoda jest tak popularna wśród sportowców. Pozwala bowiem na szybki powrót do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach. Z terapii Doctor Tecar korzystają m.in. fizjoterapeuci drużyn AC Milan, Trentino Volley i FC Barcelona.

W momencie prowadzenia leczenia przy użyciu urządzeń Doctor Tecar możemy przełączać się pomiędzy dwoma trybami pracy. Pierwszym z nich jest tryb pojemnościowy (kondensacyjny), który oddziaływuje przede wszystkim na powierzchni ciała pacjenta, więc przeznaczony jest do terapii mięśni. Z kolei drugi to tryb rezystywny (oporowy), który rekomendowany jest w przypadku takich schorzeń jak np. punkty spustowe oraz tkanki oporowe. Aparat zaopatrzony jest w nowatorską funkcję służącą do pomiaru ilości energii przekazanej do tkanek. Daje on także możliwość by ocenić aktywne przekrwienie i wzrost przepływu elektrolitów. Bogactwo oporu pozwala na prawidłowe i stałe natlenowanie wszystkich tkanek objętych patologią.

Do efektów terapeutycznych terapii Tecar należy przede wszystkim działanie przeciwbólowe. Bezpośrednio oddziałuje na punkty zapalne oraz umożliwia szybkie wchłanianie się obrzęku. Oprócz tego działa przeciwzapalnie i biostymulacyjnie, przywracając prawidłowy metabolizm tkanek. Przewagą tej metody jest jej nieinwazyjność oraz jednolitość. Błyskawiczne działanie oraz potwierdzone efekty sprawiły, że terapia Doktor Tecar stała się jedną z ważniejszych technologii w fizjoterapii.

 

źródło: https://www.bardomed.pl/blog/porady-sprzetowe/terapia-tecar-czym-jest-jak-dziala/

Zapisy na zabiegi z użyciem metody TECAR pod linkiem.