BASEN KNEIPPA

basen_ikonaKsiądz Kneipp miał rację: „Nie kupisz zdrowia w sklepie, ale zachowasz je poprzez sposób życia.” Jeśli chcesz ugasić ogień w ciele, zanurz się w lodowatym basenie KNEIPPA. Zwężenie naczyń krwionośnych, mięśni ruchu da Ci prawdziwą moc w żyłach. Twój układ krążenia ożywi się, a na ciele poczujesz przyjemne mrowienie.

SAUNA 5-CIU ZMYSŁÓW

5zmyslow_ikonaSaunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, który angażuje wszystkie nasze zmysły. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało. Podaruj sobie niezapomniane chwile w saunie „5-ciu Zmysłów” – to Twoje saunowe królestwo.

KRAINA LODU

kraina_lodu_ikonaPoczuj jak lód topi się na Twojej skórze i przemienia w wodę. Ten sposób chłodzenia to nordycki rytuał, który jest źródłem młodości i witalności.

GORĄCE LEŻANKI

ikona_lezankiPo saunowaniu odpocznij na gorących leżankach. Możesz tutaj popuścić wodzę wyobraźni, rozmyślać o ideach i wizjach i rozkoszować się dobrym samopoczuciem w Termach Krakowskich.

ŁAŹNIA TURECKA HAMMAM

hammam kraków

Pomieszczenie łaźni tureckiej jest wyłożone marmurem, rozgrzane parą wodną. Celem rytuałów w Hammamie jest oczyszczenie ciała i duszy. Profesjonalni masażyści i masażystki, wykonają piling całego naszego ciała za pomocą szorstkiej rękawicy, następny etap to masaż mydlaną pianą. Zabiegi w Hammamie uczynią naszą skórę gładką, miękką i nawilżoną.

SAUNA PAROWA

ikona_parowaSauna parowa wytwarza wilgoć powietrza nawet do 90% jednak temperatura  powietrza osiąga przedział 43 – 46°C. To idealne warunki do odpoczynku. Oddech jest głęboki, przyspieszony, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione a mięśnie szybciej się rozluźniają. Ta metoda odpoczynku stosowana jest od starożytności, aż do dziś.

GROTA HIMALAJSKA

ikona_grotaKrystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy. Pobyt w grocie solnej pozwala polepszyć kondycję zdrowotną oraz działa wspomagając  przy leczeniu wielu chorób.

Wskazane są pobyty w grocie solnej po przebytych  chorobach dróg oddechowych, zapaleniach  migdałków, zatok, przeziębieniach i grypie. Grota solna wspomaga leczenie astmy, niewydolności krążenia, stanów pozawałowych, nadciśnienia, jak również alergii uczuleń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Wspomaga leczenie schorzeń dermatologicznych oraz wzmaga odporność na stres, nerwice i likwiduje oznaki przemęczenia.

SAUNA FIŃSKA

ikona_finskaRegularne zażywanie, niezwykle popularnych kąpieli saunowych w Finlandii to jeden ze sposobów pokonania marazmu i depresyjnych stanów, droga do osiągnięcia pożądanego — stanu sisu, który według Finów jest najwyższym wtajemniczeniem, siłą woli, wiarą w siebie, hart ducha i chęć działania.. Wizyta w saunie pobudza przysadkę mózgową do produkcji endorfin — hormonów szczęścia, działa uspokajająco, łagodzi stany nerwowe, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Jej efektem jest przypływ optymizmu i woli życia.

BIOSAUNA

10903971_1573401676236424_3634909687396615290_oBiosauna jest również znana jako „sauna niskiej temperatury”. Ten rodzaj sauny dobrze wpływa na krążenie. Wilgotność około 50%, a średnie temperatury 55-60 º C. Biosauna jest „lżejszą” wersją klasycznej sauny fińskiej i ma pozytywny wpływ na skórę, jak również korzystnie wpływa na zdrowie.

JACUZZI

jacuzziJacuzzi pomoże Ci się zrelaksować, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Możesz wykorzystać czas w jacuzzi na masaż refleksologii, umieszczając stopy, bezpośrednio pod strumieniami wody. Twoje stopy zawierają tysiące zakończeń nerwowych, a ich stymulacja może poprawić Twoje ogólne samopoczucie i nastrój. Możesz także wymasować swój kręgosłup, plecy lub inne obolałe miejsce. Strumienie wody wewnątrz komory pozwalają na hydromasaż, kierowany do określonych części ciała. Relaksujące właściwości jacuzzi wiążą się przede wszystkim z ruchomą ciepłą wodą, która działa relaksująco i rozluźnia nasze ciało.

ODPOCZYWALNIA

odpoczywalnia

Po saunowaniu odpocznij na leżakach. Możesz tutaj popuścić wodzę wyobraźni, rozmyślać o ideach i wizjach i rozkoszować się dobrym samopoczuciem w Termach Krakowskich z dala od szumu informacji i miejskiego pośpiechu. W Termach Krakowskich  odzyskasz spokój i zaznasz uczucia harmonii.